CALCIUM 500 MG + VITAMÍN D3 + VITAMIN K2 (70 KS)

BIOHEAL | BIOHEAL | Kód: 49-66

Bioheal-CALCIUM 500 MG + VITAMÍN D3 + VITAMIN K2 (70 KS)-Doplněk stravy

Dostupnost
Skladem
191,00 Kč

Obsah calcia (dále vápník), vitaminu D3 a vitaminu K2 v našem produktu přispívá k udržení zdravých kostí posilováním jejich interakce. Vitamin D3 přispívá k udržení normální hladiny vápníku v krvi a k normálnímu využívání vápníka.

 

 Bez laktózy  

- 1 000 mg vápníku / denní dávka
- 90 mikrogramů vitamínu K2 / denní dávka
- 25 mikrogramů vitamínu D3 / denní dávka
- 10 mg extraktu z černého pepře / porce

Podpořili byste své kosti, ale nevíte jak?

Náš produkt obsahuje jednu z nejvyužívanějších forem vitaminu K2, menachinon-7. Vitamín K2 se podílí na normální srážlivosti krve a pomáhá udržovat zdravé kosti. Nejlépe funguje spolu s ostatními aktivními složkami produktu, ve vzájemné synergii. Abychom usnadnili vstřebávání aktivních složek, přidali jsme do našeho produktu extrakt z černého pepře!

Vápník je nezbytný minerál pro všechny živé organismy. Tvoří základ kostí a zubů, ale nachází se také ve svalech a krvi. Mnoho lidí neví, že vitamin D reguluje zabudování vápníku do kostí, takže je nezbytné, aby naše tělo dostávalo kromě vápníku i správný vitamín D. Přidaný vitamin D3 pomáhá nejen při vstřebávání vápníku, ale také pomáhá udržovat normální hladinu v krvi a přispívá k normálnímu dělení buněk.

Věděli jste, že vápník ...?

- přispívá k normálnímu fungování trávicích enzymů

- přispívá k normální funkci svalů

- se podílí na normálních procesech srážení krve

- je nezbytný pro udržení normálního stavu kostí a zubů

Doporučená konzumace:

- pro ty, kteří drží dietu

- při konzumaci malého množství mléčných výrobků

- v případě zvýšené fyzické námahy

Dávkování: Jedna nebo dvě potahované tablety denně, ráno, s jídlem / po jídle, s 1 - 2 dl tekutiny.

Složení: uhličitan vápenatý, stabilizátory (polyvinylpyrrolidon, zesíťovaná sodná sůl karboxymethylcelulosy, hydroxypropylmetylcelulóza, polyethylenglykol), látka na zvýšení hmotnosti tabletky (mikrokrystalická celulóza), protispékavé látky, mastné kyseliny, hořečnaté soli mastných kyselin, hořčík (oxid titaničitý), extrakt z Piper nigrum ( pepř) (95% obsah piperínu), menachinon-7, cholekalciferol.

Množství účinné látky na 1 tabletku

Účinná látka

1 tabletka

NRV1

2 tabletky

NRV1

Calcium

500 mg

63%

1000 mg

125%

K2-vitamin

45 µg

60%

90 µg

120%

D3-vitamin

12,5 µg

250%

25 µg

500%

Výtažek z  černého pepře

5 mg

-

10 mg

-

% Referenční hodnoty denního příjmu pro dospělé

Kolik vápníku byste měli denně zkonzumovat?

Absorpce vápníku není příliš dobrá, v průměru se pohybuje mezi 20 - 40% a je ovlivněna mnoha faktory. První zahrnují přísun vitamínu D v těle, množství bílkovin ve stravě, průchod potravy gastrointestinálním traktem a rozdílný obsah (např. Šťavelové) kyseliny v konzumovaných potravinách. Doporučený denní příjem je 800 mg, maximum (z doplňku výživy) je 2 500 mg. Nejvíce vápníku se nachází v mléce nebo mléčných výrobcích a suplementace vápníku může záviset na jejich příjmu. Nepřekračujte maximální množství! Při jeho konzumaci dbejte také na správné množství doplňku vitamínu K!

Kolik vápníku způsobuje předávkování?

Denní příjem 2 - 3 000 mg vápníku podporuje zácpu, snižuje absorpci železa a zinku a může vést ke vzniku ledvinových kamenů a hyperkalcémii.

Jaké jsou příznaky nedostatku vápníku?

Při nedostatku vápníku se mohou vyskytnout u dětí vývojové problémy, poruchy růstu kostí, duševní poruchy, problémy s nervovým systémem a svalům. U dospělých se vyskytuje zvýšený svalovou křeč a křehkost kostí. Dlouhodobá strava s nízkým obsahem vápníku a vitaminu D, jakož i nedostatečné cvičení, mohou snadno vést k osteoporóze u těch, kteří jsou na ni citliví.

Skladujte na suchém místě, chráněném před světlem a sálavým teplem, mimo dosah malých dětí, při teplotě nepřesahující 25 ° C! Doplněk výživy není náhradou vyvážené, smíšené stravy a zdravého životního stylu! Nepřekračujte doporučený denní příjem!

 

Momentálně zde nejsou žádná hodnocení.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.